WARSZTATY TKACKIE

Czy wiesz, że wątek może być nie tylko literacki? To materiał, którym się tka.. A słyszałaś, że można snuć nie tylko opowieści, ale także osnowę na ramę? Świat artystycznego tkactwa jest niezwykły, a sam zawód zapomniany. Dlaczego nie wskrzesić go do życia, skoro w Krainie Drewna wciąż na nowo przełamujemy schematy?

Instruktora z zawodem tkacz artystyczny znalazłam intuicyjnie.. wychowałam się bowiem pośród koszy z wełną, przybijałam gwoździe do ramy, a kiedy mama tkała, puszczałam jej muzykę Maanam albo czytałam swoje wypracowania. Tkała dzieła malarzy oraz rysunki i zdjęcia, które szczególnie przypadły jej do serca.

Nie miała swojej wystawy, gdyż jej dzieła od razu wylatywały do zagranicznych galerii.. nie mamy tez wszystkich zdjęć gobelinów, jakie utkała przez przeszło 40 lat.. wiem jednak, że jej doświadczenie i cudowna osobowość, to cechy godne prawdziwego szkoleniowca z sercem.

I właśnie pani Ania Rucińska, moja mama, odkryje dla nas szczególną sztukę tkania gobelinów od podstaw KUP WARSZTATY

 

Doświadczysz tu uwalniającej mocy wełny przeplatanej między osnową.. szczególnie w dzisiejszych nerwowych czasach, relaks duszy i ciała jest potrzebny.

Masz szafę pełną sentymentalnych ubrań, które czekają na lepszy moment? Przynieś ze sobą wybrane tkaniny! Pomożemy ci przetkać te tkaniny w równie sentymentalny miękki obraz.

Pokażemy ci, jak wpleść ideę zero waste w rękodzieło.. używając przędzy przetwarzanych ze starych swetrów czy niechcianych t-shirtów, utkasz samodzielnie niepowtarzalna ozdobę na ścianę, która do szafy z pewnością nie wróci.

A jeśli całą sobą wpleciesz się tkacki wątek, będziesz mogła nabyć u nas ramę i tkać w domu.

Specjalnie na potrzeby tkackiej pracowni naszykowałam przytulne miejsce wśród stolarnianych przestrzeni.. A w ciepłe dni zagubimy się w tartacznym ogrodzie na wyjątkowe tkackie plenery.

Tkamy ten wątek ?

W ofercie warsztatów tkackich znajdziesz całodzienne warsztaty z dużą porcją wiedzy praktyczno-technicznej i posiłkiem oraz , przy współpracy z portalem Feblik, krótsze warsztaty typu DIY, podczas których utkasz gobelin na przygotowanej ramie .