WARSZTATY TKACKIE

 

 

Czy wiesz, że wątek może być nie tylko literacki? To materiał, którym się tka.. A słyszałaś, że można snuć nie tylko opowieści, ale także osnowę na ramę? Świat artystycznego tkactwa jest niezwykły, a sam zawód zapomniany. Dlaczego nie wskrzesić go do życia, skoro w Krainie Drewna wciąż na nowo przełamujemy schematy?

Instruktora z zawodem tkacz artystyczny znalazłam intuicyjnie.. wychowałam się bowiem pośród koszy z wełną, przybijałam gwoździe do ramy, a kiedy mama tkała, puszczałam jej muzykę Maanam albo czytałam swoje wypracowania. Tkała dzieła malarzy oraz rysunki i zdjęcia, które szczególnie przypadły jej do serca.

Nie miała swojej wystawy, gdyż jej dzieła od razu wylatywały do zagranicznych galerii.. nie mamy tez wszystkich zdjęć gobelinów, jakie utkała przez przeszło 40 lat.. wiem jednak, że jej doświadczenie i cudowna osobowość, to cechy godne prawdziwego szkoleniowca z sercem.

I właśnie pani Ania Rucińska, moja mama, odkryje dla nas szczególną sztukę tkania gobelinów od podstaw 

Doświadczysz tu uwalniającej mocy wełny przeplatanej między osnową.. szczególnie w dzisiejszych nerwowych czasach, relaks duszy i ciała jest potrzebny.

Masz szafę pełną sentymentalnych ubrań, które czekają na lepszy moment? Przynieś ze sobą wybrane tkaniny! Pomożemy ci przetkać te tkaniny w równie sentymentalny miękki obraz.

 

CO ROBIMY NA WARSZTATCH ?

*cena warsztatów 1:1 jednodniowych 900 zł- 7 h

                                   dwudniowych  1600zł – 14 h 

*w programie

-podstawy tkactwa i materiały w krótkiej teorii 

–snucie ramy tkackiej

-techniki tkackie w praktyce

-wykończenie gobelinu

* Pokażemy ci, jak wpleść ideę zero waste w rękodzieło.. używając przędzy przetwarzanych ze starych swetrów czy niechcianych t-shirtów, utkasz samodzielnie niepowtarzalna ozdobę na ścianę, która do szafy z pewnością nie wróci.

* jeżeli poczujesz, że to jest Twoje ,będziesz mogła nabyć u nas ramę drewnianą  (350 zł) i tkać w domu.

* w ciepłe dni zagubimy się w tartacznym ogrodzie na wyjątkowe tkackie plenery.

Tkamy ten wątek ?