Wycieczka do tartaku:
zajęcia „Od drzewa do deski”

 

Alicja w Krainie Drewna to nie tylko stolarnia artystyczna, w której tartaczne odpady przemieniają się w urocze dekoracje do domu. To także miejsce którego celem jest edukacja, uwrażliwianie na otaczającą nas przyrodę oraz wzmacnianie wewnętrznej siły i odwagi do działania. Tu zaznajomisz się z tartacznym światem drewna i maszyn, dowiesz się czym zajmuje się stolarz i dlaczego nie tylko deskami 😉 Tu poznajesz przez doświadczanie bo wszystko o czym opowiadam można zobaczyć i dotknąć a nawet spróbować swoich sił w obróbce drewna.

Otwierając do tej pory głównie przed kobietami drzwi do świata pełnego sprawczości i ogromu możliwości, wychodzę tym razem do młodzieży, by to właśnie jej dać narzędzia do działania – stolarskie i mentalne.

Zajęcia w stolarni to wspaniały sposób na urozmaicenie lekcji przyrody, techniki czy zajęć z doradztwa zawodowego. Obejmuje wiedzę z zakresu dendrologii, ekologii oraz stolarstwa. W programie znajduje się również część techniczna, w trakcie której uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z podstawowymi narzędziami stolarskimi i wykorzystać je w sposób praktyczny, tworząc własnoręcznie niewielkie, drewniane ozdoby.

Warsztaty odbywają się na świeżym powietrzu, podczas oprowadzania po tartaku, w przestronnej pracowni stolarskiej oraz dostępnym na miejscu ogrodzie dendrologicznym. Oferuję również ogrodzoną i zadaszoną przestrzeń, w której dzieci będą mogły spędzić czas wolny, odpocząć czy też zjeść przygotowany wcześniej posiłek. 

Plan zajęć jest zbliżony niezależnie od grupy wiekowej, natomiast poziom treści merytorycznych dostosowuję w zależności od wieku dzieci, które mają pojawić się na warsztatach.

W ofercie:

– zwiedzanie tartaku, prezentacja tartacznych maszyn; 
– w międzyczasie opowiadam (omówimy rolę drzew w naszym życiu,
budowę i rodzaje drewna oraz jego przeznaczenie, zadania tartaku, ciekawostki
na temat ekologii i drewnianego zero waste);
– pokaz przecierania drewna (cięcia drewnianego bala na deski);

-zwiedzanie pracowni stolarskiej. Opowiem,
na czym polega praca stolarza


W dalszej części grupa zostaje podzielona na dwa lub trzy zespoły w zależności od ilości dzieci :
– jedna grupa pod moją opieką dzieci wykonuje samodzielnie
proste drewniane dekoracje.
– druga grupa w tym czasie poznaje przyrodnicze ciekawostki ukryte w ogrodzie i ma chwilę na zabawę. Do dyspozycji mam  szachy ogrodowe, stół do tenisa stołowego, gry, chusta Klanzy, trampolina- za zgodą opiekuna) 

Po warsztatach obydwu grup jest możliwość rozpalenia ogniska lub zrobienia pikniku na trawie. (prowiant we własnym zakresie)

Czas trwania: około 3 godziny, do 4 godzin z ogniskiem

Grupa: zrobimy wycieczkę dla każdej grupy 🙂 i dopasujemy program,

 

 

Cena:   

  • *grupa do 20 osób – cena 1200 zł  (cenę dzieli się na ilość osób)

*grupa powyżej 20 osób  – 60 zł/osoba

ostateczna ilość uczestników oraz cena ustalana jest po kontakcie telefonicznym dwa dni przed terminem wycieczki . 


Tartak w Mikówcu, ul. Tęczowa 17

 

warsztaty stolarskie warszawa

 

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszam do kontaktu:
Alicja w Krainie Drewna
Alicja Solarska, tel. 795 481 784
ala.solarska@alicjawkrainiedrewna.pl

Fotogaleria.