Kiedy otwieram drzwi warsztatu i widzę uśmiech moich moich nowych gości, wiem że las w poziomie pierwszy ich powitał.. ukłonił się i otoczył ich zewsząd zapachem żywicy. Narzucanie tematu warsztatów mija się więc z sensem, po chwili obcowania z drewnem każdy odnajduje tu swoje własne cele, każdy przyjeżdża tu po coś innego. I każdy wyjeżdża bogatszy o wiarę we własne możliwości.

I kiedy już trochę moi goście przesiąkną tym klimatem, śmiem przypuszczać, że zaczynają słyszeć szepty desek oraz plastrów. Co więcej, jestem przekonana, że słyszą szepty własnej duszy bardziej niż stolarską maszynę..

KUP WARSZTATY

jednodniowe/dwudniowe

 5-godzinne FEBLIK

popołudniowe toczenie FEBLIK

 

 

 

Fortuna kołem się toczy…jak drewno w mojej tokarni. Wybieram drewno, ustalam kształt i… nigdy nie wiem, co skrywa dla mnie w środku. Wiem jednak ,że cały proces tworzenia misy to moje działanie.. lub Twoje! Obieranie drewna i odkrywanie rysunku na obłych powierzchniach to niesamowita przygoda.

 

Z warsztatów wyjdziesz z misą wykonaną przez siebie.

Czego nauczysz się na warsztatach:

-wszystkiego o materiale do toczenia

-ostrzenia noży tokarskich

-obsługi tokarki 

-techniki toczenia

-wykończenia gotowego produktu

 

Technika wbrew pozorom nie jest trudna, ale wymaga cierpliwości i paradoksalnie delikatności podczas posługiwania się tokarskim nożem.

 Jeśli to Twój pierwszy kontakt z dłutami i stolarstwem artystycznym – dobrze trafiłeś! W Krainie Drewna odnajdziesz pomocną dłoń i wsparcie niezależnie od Twojego poziomu zaawansowania.

 

 

 

 

W ofercie warsztatów toczenia w drewnie znajdziesz całodzienne warsztaty z dużą porcją wiedzy praktyczno-technicznej i posiłkiem oraz , przy współpracy z portalem Feblik, krótsze warsztaty typu DIY, podczas których krok po kroku wytoczysz misę.