warsztaty stolarskie warszawa

Kiedy otwieram drzwi warsztatu i widzę uśmiech moich moich nowych gości, wiem że las w poziomie pierwszy ich powitał.. ukłonił się i otoczył ich zewsząd zapachem żywicy. Narzucanie tematu warsztatów mija się więc z sensem, po chwili obcowania z drewnem każdy odnajduje tu swoje własne cele, każdy przyjeżdża tu po coś innego. I każdy wyjeżdża bogatszy o wiarę we własne możliwości. 

I kiedy już trochę moi goście przesiąkną tym klimatem, śmiem przypuszczać, że zaczynają słyszeć szepty desek oraz plastrów. Co więcej, jestem przekonana, że słyszą szepty własnej duszy bardziej niż szlifierkę..

warsztaty stolarskie warszawa

Takie to warsztaty prowadzi moje drewno..
Poopowiadam Ci o nim. Zdradzę kilka jego sekretów.


Poznasz jego specyfikę i gatunki, zaznajomisz się z jego zabezpieczeniem oraz pielęgnacją i wreszcie.. wykonasz własnoręcznie drewniane coś, przy użyciu maszyn i narzędzi stolarskich.


Drewniane rękodzieło zabierzesz że sobą, tak jak wiedzę i przeżycia, jakie tu przed Tobą stanęły.

W tartacznej przestrzeni, chciałoby się powiedzieć zaciszu, ale piły i szlifierki… sama rozumiesz, otworzymy przed Tobą świat nieskończonych możliwości.

Praca z drewnem to doskonała forma odpoczynku od codziennej monotonii, to otwieranie się na nieprzewidziane, które daje nam niedoskonałość natury.

Warsztaty w Krainie Drewna to wprowadzenie do tematu obróbki drewna i świata ciekawostek z życia drzew.. to także muśnięcie prawdziwego stolarstwa. Wejdziemy w struktury drewna i metody jego obróbki. Zobaczysz jak współpracuje, lub nie, z temperaturą i wilgotnością. Poskromimy „zębate” piły i narzędzia skrawające – gwarantuję, że odważysz się i pod moim okiem wykonasz samodzielnie drewniany przedmiot.. w prezencie dla najważniejszej osoby w Twoim życiu – Ciebie lub, jak wolisz, dla kogoś bliskiego.

warsztaty stolarskie warszawa

Po tych warsztatach nie zostaniesz zawodowym stolarzem, bo nie taki jest ich cel. Poczujesz odwagę do tego, by niezależnie od okoliczności, brać sprawy w swoje ręce.. tkwi w Tobie ogromna moc sprawcza.

Spróbujesz nowych rzeczy i zasmakujesz w życiowej odwadze. Zobaczysz, że wyobraźnia nie ma granic, bo jest coś więcej poza „muszę” i „trzeba”.

Poznasz nowy wymiar odpoczynku, w którym aktywne ciało zrównoważy się ze spokojnym i wyciszonym umysłem. Odlecimy trochę..

Z miejskiej dżungli przeniesiesz się w tartaczny świat wypełniony żywicznym zapachem i dźwiękami pękającego drewna.

Drewno nie ocenia. Pozostając sam na sam z drewnem, w twórczym procesie, poczujesz impulsy drzemiącego w Tobie potencjału.. a w każdym tli się inny.

Będziesz z siebie dumna!

Przyjdź a doświadczysz, jak z każda minutą pękają Twoje ograniczenia.

warsztaty stolarskie warszawa