WARSZTATY STOLARSKIE

Kiedy otwieram drzwi warsztatu i widzę uśmiech moich moich nowych gości, wiem że las w poziomie pierwszy ich powitał.. ukłonił się i otoczył ich zewsząd zapachem żywicy. Narzucanie tematu warsztatów mija się więc z sensem, po chwili obcowania z drewnem każdy odnajduje tu swoje własne cele, każdy przyjeżdża tu po coś innego. I każdy wyjeżdża bogatszy o wiarę we własne możliwości. 

I kiedy już trochę moi goście przesiąkną tym klimatem, śmiem przypuszczać, że zaczynają słyszeć szepty desek oraz plastrów. Co więcej, jestem przekonana, że słyszą szepty własnej duszy bardziej niż szlifierkę..

 

KUP WARSZTATY:

   jednodniowe/dwudniowe         

    4-godzinne FEBLIK 

 

 

Takie to warsztaty prowadzi moje drewno..

 

Podczas warsztatów stolarskich nauczysz się:

-podstawowych informacji o drewnie i metodach jego obróbki

-poznasz maszyny stolarskie i elektronarzędzia 

zakres wiedzy stolarskiej dopasowuję do projektu jaki przygotujesz–  klejonka-klejenie blatów w ściskach, obróbka  plastrów drewna, połączeń drewna , konstrukcji mebli

-metody wykończenia drewna

-wykonanie projektu

Co można zrobić na warsztatach jednodniowych?.. stołek, półkę ,blat drewniany, niewielki kwietnik, zegar, tacę

A na dwudniowych? Realizujemy większe lub bardziej skomplikowane projekty z klejeniem drewna jak stół/stolik kawowy, szafka itp

W przypadku dużych projektów lub specyficznego drewna może być doliczona dopłata za materiał.

Elementy stalowe,  jak nogi do stołów, zawiasy lub prowadnice są po stronie kursanta, jeśli jest konieczność lub wola aby ich użyć . 

 

Poznasz specyfikę drewna i gatunki, zaznajomisz się z jego zabezpieczeniem oraz pielęgnacją i wreszcie.. wykonasz własnoręcznie drewniany projekt , przy użyciu maszyn i narzędzi stolarskich.

Wejdziemy w struktury drewna i metody jego obróbki. Zobaczysz jak współpracuje, lub nie, z temperaturą i wilgotnością. Poskromimy piły i narzędzia skrawające – gwarantuję, że odważysz się i pod moim okiem wykonasz samodzielnie drewniany przedmiot.


Drewniane rękodzieło zabierzesz że sobą, tak jak wiedzę i przeżycia, jakie tu przed Tobą stanęły

Praca z drewnem to doskonała forma odpoczynku od codziennej monotonii, to otwieranie się na nieprzewidziane, które daje nam niedoskonałość natury.

Po tych warsztatach nie zostaniesz zawodowym stolarzem, bo nie taki jest ich cel. Poczujesz odwagę do tego, by niezależnie od okoliczności, brać sprawy w swoje ręce.. bo tkwi w Tobie ogromna moc sprawcza.

Spróbujesz nowych rzeczy i zasmakujesz w życiowej odwadze. Zobaczysz, że wyobraźnia nie ma granic, bo jest coś więcej poza „muszę” i „trzeba”.

Poznasz nowy wymiar odpoczynku, w którym aktywne ciało zrównoważy się ze spokojnym i wyciszonym umysłem. Odlecimy trochę..

Z miejskiego pędu i chaosu, przeniesiesz się w tartaczny świat wypełniony spokojnym żywicznym zapachem i dźwiękami pękającego drewna.

Drewno nie ocenia. Pozostając sam na sam z drewnem, w twórczym procesie, poczujesz impulsy drzemiącego w Tobie potencjału.. a w każdym tli się inny.

W ofercie warsztatów stolarskich znajdziesz całodzienne warsztaty z dużą porcją wiedzy praktyczno-technicznej i posiłkiem oraz , przy współpracy z portalem Feblik, krótsze warsztaty typu DIY, podczas których krok po kroku wykonasz tacę lub zegar z drewna.

 

KUP WARSZTATY: