WARSZTATY STOLARSKIE

Kiedy otwieram drzwi warsztatu i widzę uśmiech moich moich nowych gości, wiem że las w poziomie pierwszy ich powitał.. ukłonił się i otoczył ich zewsząd zapachem żywicy. Narzucanie tematu warsztatów mija się więc z sensem, po chwili obcowania z drewnem każdy odnajduje tu swoje własne cele, każdy przyjeżdża tu po coś innego. I każdy wyjeżdża bogatszy o wiarę we własne możliwości. 

I kiedy już trochę moi goście przesiąkną tym klimatem, śmiem przypuszczać, że zaczynają słyszeć szepty desek oraz plastrów. Co więcej, jestem przekonana, że słyszą szepty własnej duszy bardziej niż szlifierkę..

 

KUP WARSZTATY:

   jednodniowe/dwudniowe         

    4-godzinne FEBLIK 

 

 

Takie to warsztaty prowadzi moje drewno..
Poopowiadam Ci o nim. Zdradzę kilka jego sekretów.

Poznasz jego specyfikę i gatunki, zaznajomisz się z jego zabezpieczeniem oraz pielęgnacją i wreszcie.. wykonasz własnoręcznie drewniane coś, przy użyciu maszyn i narzędzi stolarskich.

Wejdziemy w struktury drewna i metody jego obróbki. Zobaczysz jak współpracuje, lub nie, z temperaturą i wilgotnością. Poskromimy „zębate” piły i narzędzia skrawające – gwarantuję, że odważysz się i pod moim okiem wykonasz samodzielnie drewniany przedmiot.. w prezencie dla najważniejszej osoby w Twoim życiu – Ciebie lub, jak wolisz, dla kogoś bliskiego.


Drewniane rękodzieło zabierzesz że sobą, tak jak wiedzę i przeżycia, jakie tu przed Tobą stanęły

Praca z drewnem to doskonała forma odpoczynku od codziennej monotonii, to otwieranie się na nieprzewidziane, które daje nam niedoskonałość natury.

Po tych warsztatach nie zostaniesz zawodowym stolarzem, bo nie taki jest ich cel. Poczujesz odwagę do tego, by niezależnie od okoliczności, brać sprawy w swoje ręce.. bo tkwi w Tobie ogromna moc sprawcza.

Spróbujesz nowych rzeczy i zasmakujesz w życiowej odwadze. Zobaczysz, że wyobraźnia nie ma granic, bo jest coś więcej poza „muszę” i „trzeba”.

Poznasz nowy wymiar odpoczynku, w którym aktywne ciało zrównoważy się ze spokojnym i wyciszonym umysłem. Odlecimy trochę..

Z miejskiego pędu i chaosu, przeniesiesz się w tartaczny świat wypełniony spokojnym żywicznym zapachem i dźwiękami pękającego drewna.

Drewno nie ocenia. Pozostając sam na sam z drewnem, w twórczym procesie, poczujesz impulsy drzemiącego w Tobie potencjału.. a w każdym tli się inny.

W ofercie warsztatów stolarskich znajdziesz całodzienne warsztaty z dużą porcją wiedzy praktyczno-technicznej i posiłkiem oraz , przy współpracy z portalem Feblik, krótsze warsztaty typu DIY, podczas których krok po kroku wykonasz tacę lub zegar z drewna.

 

KUP WARSZTATY: